MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå 4445724
nr 444 5724
Byrå
Karl Johan, Mahogny, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 58, djup: 47, höjd: 72
Utrop:
1.000 kr
Såld:
850 kr
måndag 18 december 2006
kl 16:30:14
750 kr
800 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods